صفحه اصلی / مهاجرت کاری / ویزای 457 و کار در استرالیا

ویزای 457 و کار در استرالیا

ویزای 457 و کار در استرالیا

ویزای 457 و کار در استرالیا-مهاجرت به استرالیاکار در استرالیاویزای کار تحت حمایت استرالیا

ویزای 457 و کار در استرالیا و اینکه برندان اوکانر وزیر مهاجرت اعلام کرد که اوایل ماه گذشته، قوانین جریان ویزا را تشدید می کند. با استفاده از آخرین مدارک استخدامی ، وزیر گفت افزایش میزان تأیید ویزا در مقایسه با نرخ اشتغال پایدار به عنوان توجیه تغییر قوانین، در مقایسه با سایر کشورها افزایش یافته است.وزیر گفت نرخ ها در سال 2012 تا ژانویه 2012 بیش از 20 درصد افزایش یافته است؛ این، همراه با ورودی اتحادیه ها و حتی سخنان دهان از رای دهندگان محلی، اثبات شده است که سیستم توسط کارفرمایان فرصت طلب مورد سوء استفاده قرار گرفته است تا کارگران محلی را تحت فشار قرار دهد.

وزیر گفت که افزایش نیاز به زبان انگلیسی برای تایید ویزا و همچنین حداقل الزامات حقوق و دستمزد و افزایش قدرت برای بررسی تاییدیه های ویزای جعلی افزایش خواهد یافت.

واکنش چیست؟

اعلام وزیر منجر به اختلافاتی شد که به سرعت به جولیا گیلارد، نخست وزیر، که از تصمیم آقای ا.ننور دفاع میکرد، دفاع کرد و سپس با تونی ابوت، رهبر مخالف، مخالفت کرد .

شرایط ویزای 457 و کار در استرالیا

هر دو طرف دیگر متهم شده اند که احساسات جنبش فکری میان جوامع را برای به دست آوردن رای، احساسات که منجر به حداقل یکی از راهپیمایی های اعتراضی در ملبورن – با یکی دیگر گزارش شده بود برای امروز – و ظهور سیاستمدار بحث برانگیز پلین هانسون .

اتحادیه های کارگری در استرالیا نیز گفته اند که دفاع از گزینه ویزا را تأیید می کنند، اما از تغییرات حمایت می کنند، با اشاره به گزارش های کاهش کارگران محلی و همچنین سوء استفاده از کارگران خارجی که از ترس از دست دادن شغل خود می ترسند، صحبت می کنند.

دیوید اولیور، وزیر امور خارجه، گفت اتحادیه او برای ایجاد گزارش کمپین ملی کارزار و خط تلفن برای کارگران خارجی اعلام خواهد کرد. آقای اولیور به یک مورد از سندبلاست فیلیپینی اشاره کرد که مجبور شد کار بزرگی برای رئیسش انجام دهد.

آقای اویرور گفت: «او برای تمیز کردن دفاتر اداری ساخته شده بود، او برای تمیز کردن خانه های کارفرمایان، مجبور شد برود و چمن پسر را بچرخاند.» او اضافه کرد که او در نهایت شکایت کرد و بعد از آن اخراج شد.

واقعیت های برنامه چیست؟

از آنجایی که اقتصاد استرالیا در سال های اخیر، به ویژه از طریق بحران مالی جهانی، توسط صنعت منابع پشتیبانی شده است، بیشتر بحث 457 ویزا در مورد استخدام کارگران برای پروژه های استخراج معادن و ساخت و ساز متمرکز است.

کامرون دارت، مدیر کل قرارداد AWX، می گوید که کارکنان استرالیایی ممکن است برای چنین پروژه هایی در دسترس باشند،بسیاری از آنها تمایلی به حرکت به مکان های دور از پروژه ندارند.

آقای دارت گفت که استخدام کارگران خارجی در ویزای 457 اغلب گزینه ارزان تر نیست؛ هزینۀ 20٪ بیشتر از استخدام یک کارمند استرالیایی.

نگرانی واقعی با توجه به آقای دارت، با این حال، تمرکز بحث بر روی این صنایع است، در حقیقت، صنایع که بر روی برنامه 457 ویزا تکیه می کنند، بیشتر مراقبت های بهداشتی و مراقبت های اجتماعی و پردازش مواد غذایی – به ویژه آنهایی است که در منطقه استرالیا مستقر هستند.

آقای دارت، با اشاره به یک مطالعه اخیر توسط فدراسیون کشاورزان ملی، گفت که برای هر یک از فارغ التحصیلان تحصیل در رشته کشاورزی دارای 2.5 شغل است.

آقای دارت همچنین گفت که در حالیکه صنایع معدنی نیاز به کارگران دارند، بسیاری از آنها از مناطق اطراف آن جدا شده اند و شکاف های بیشتری را در سایر صنایع که نیاز به کارگران را دارند، رفع می کند.

این برای کارگران خارجی چه معنایی دارد؟

تشدید جریان 457 ویزا احتمالا فرصت های کارگران خارجی را برای سایر ویزا ها را ترک خواهد کرد. بسیاری از مناطق استرالیا منطقه ای به کارگران خارجی وابسته هستند تا صنایع خود را حفظ کنند – مخصوصا در دوره های شلوغ مانند فصل برداشت.

کمتر کارگران ویزای 457 وات در استرالیا منطقه احتمالا فرصت بیشتری برای کارگران تعطیلات برای یافتن کار منطقه ای دارند که آنها را برای یک ویزای سال دوم واجد شرایط خواهند کرد.

کمترین تعداد 457 ویزا در مناطق شهری یا مشاغل ماهر به این معنی است که تمرکز به برنامه مهاجرت عمومی ماهر تبدیل می شود که فرآیند طولانی تر و دقیق تر است اما آزادی های بیشتری را نسبت به ویزای 457 به ارمغان می آورد.

وقتی تغییرات اعمال می شود؟

Brendan O’Connor، وزیر مهاجرت، گزینه های متعددی را برای تحقق تغییرات خود دارد: تغییرات قانونی، تغییرات اداری یا تغییرات قانونی.

تغییرات قانونی آسان و قابل تغییر است اما تغییرات اداری شانس کمی برای اجرای آن را اعمال می کند. با این حال، به نظر می رسد که وزیر به تغییرات قانونی اعمال می کند.

این گزینه به این معنی است که موضوع در پارلمان مورد بحث قرار می گیرد و مرحله ای برای گفتگوهای آتشین میان یک دولت که مجددا انتخاب مجدد در ماه سپتامبر در ماه سپتامبر برگزار می شود و مخالفت با موضع مبهم در مورد مهاجرت، تعیین می کند.

فکر می کنم حزب حاکم حزب کار پارلمان را به عنوان یک فرصت برای از بین بردن مخالفانی که برنامه 457 ویزا را با تغییراتی که با بسیاری از رای دهندگان رایج است پشتیبانی می کند.

با این حال، با توجه به ماهیت بی نظیر بحث و میزان آن که قبلا در آن قرار گرفته است، آیا وزیر اخیرا می خواهد که این فرصت را بگیرد، هنوز دیده می شود.

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *