صفحه اصلی / مهاجرت کاری / شرایط پذیرش اقامت دائم استرالیا

شرایط پذیرش اقامت دائم استرالیا

شرایط پذیرش اقامت دائم استرالیا

شرایط پذیرش اقامت دائم استرالیا-مهاجرت به استرالیاشرایط زندگی در استرالیاویزای کار استرالیا

شرایط پذیرش اقامت دائم استرالیا یک ویزای بازگشت اقامت دائم برای تمام اقامت دائم غیرمسلمانان استرالیا که مایل به موقتا ترک کشور هستند، معمولا زمانی که مدت مجاز پنج ساله ویزای اقامت آنها منقضی شده است.

ویزای اقامت دائم (RRV) چیست؟

دو کلاس از ویزای اقامت دائم وجود دارد: زیر گروه 155 RRV و Subclass 157 RRV.

155 ویزای اقامت دائم

شایع ترین شکل RRV اجازه می دهد تا دارنده به ترک پنجاه ساله و دوباره به استرالیا برسد.

157 ویزای اقامت دائم

157 RRV به طور معمول برای کسانی که برای 155 RRV واجد شرایط نیست؛ همچنین اجازه می دهد تا دارنده مجاز به ترک و مجددا وارد استرالیا شود، اما فقط برای مدت سه ماه.

چه کسی نیاز به یک ویزای اقامت دائم دارد؟

اگر صاحب یک ویزای اقامت دائم استرالیا هستید، شما مجاز هستید که در استرالیا باقی بمانید. با این حال، ویزای شما فقط به عنوان یک وسیله ورود به کشور برای پنج سال اول پس از تاریخ ویزا ویزیت شما معتبر است.

اگر می خواهید بعد از یا قبل از پایان دوره پنج ساله خارج از استرالیا سفر کنید، به RRV نیاز خواهید داشت.

شرایط پذیرش اقامت دائم کشور استرالیا

هرکدام از اعضای خانواده که در خارج از استرالیا نیز سفر می کنند نیز نیاز به RRV خود خواهند داشت و برای هر فرد باید تقاضای جداگانه انجام شود.

اگر قبلا اقامت دائم استرالیا بوده و ویزای شما منقضی شده است، شما مجبور خواهید شد که RRV را دوباره وارد استرالیا شوید.

اگر شما قبلا یک شهروند استرالیایی هستید و یا شهروندی خود را از دست دادید یا آن را رد کردید، شما همچنین نیاز به RRV دارید.

اگر گذرنامه شما شامل یک مجوز بازگشت (ATR) یا تأییدیه بازگشت (RE) باشد، شما نیازی به ویزای اقامت دائم ندارید. شما ممکن است ATR یا RE را داشته باشید اگر اقامت دائم شما بین مارس 1، 1976 و 31 دسامبر 1986 اعطا شود.

شما می توانید اطلاعات بیشتری در مورد ATR و RE پیدا کنید .

شایستگی

به طور معمول یک متقاضی RRV حداقل دو سال در طول پنج سال گذشته در استرالیا برای واجد شرایط بودن برای RRV مورد نیاز است. به طور خلاصه، اگر یک متقاضی بتواند به طور مناسب نشان دهد که ارتباطات قابل توجهی با استرالیا دارند – مانند اعضای خانواده یا اشتغال -، ممکن است واجد شرایط برای RRV باشند.

با این حال، بر خلاف سایر دسته های ویزا، الزامات کمتر سختگیرانه هستند و شما ممکن است برای RRV واجد شرایط باشید، حتی اگر الزامات واجد شرایط بودن اساسی را رعایت نکنید.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه واجد شرایط ما مراجعه کنید.

بار پردازش

اگر میخواهید درخواست ویزای اقامت دائم درخواست کنید، توصیه می شود درخواست خود را حداقل سه ماه قبل از اینکه قصد سفر دارید شروع کنید.

برنامه های کاربردی به طور معمول پردازش بسیار سریعتر است، اما توصیه می شود به شما اجازه می دهد به اندازه کافی برای حساب برای هر گونه مشکلات پیش بینی نشده در پردازش درخواست خود را.

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *