صفحه اصلی / مهاجرت کاری / درامد در استرالیا

درامد در استرالیا

درامد در استرالیا

درامد در استرالیا-مهاجرت به استرالیاکار در استرالیاویزای مهاجرت استرالیاهزینه مهاجرت به استرالیا

درامد در استرالیا به رغم رتبه بندی 52st از نظر جمعیت، اقتصاد استرالیا به دلیل 21 رکورد سالانه رشد سالانه، بزرگترین اقتصاد جهان در جهان است.

مکان دور افتاده کشور و فرهنگ مبتنی بر غرب، به این معنی است که باید یک اقتصاد بسیار مستقل ایجاد کرد. در حالی که کشور روابط تجاری قوی با بسیاری از کشورها دارد، انزوای آن از بسیاری از کشورهای دیگر به این معنی است که دولت تلاش دارد میزان تولید خود را متنوع کند تا از هر منبع درآمد وابسته نباشد.

خوشبختانه کشور با منابع طبیعی فراوانی برخوردار است و می تواند خود را در بسیاری از مناطق مختلف پشتیبانی کند.

استرالیا تقریبا تمام مواد غذایی خود را تولید می کند و دارای صادرات قوی در صنعت کشاورزی از جمله پشم، دام، گندم و مواد معدنی است.

درامد در کشور استرالیا

اقتصاد چقدر قوی است؟

تولید ناخالص داخلی ارزش بازار هر کشور است که در یک زمان مشخص تولید می شود؛ این می تواند شامل هر گونه مواد اولیه استخراج شده، هر محصول تولیدی و هر گونه ارائه خدمات باشد.

چين و آمريکا به عنوان کشورهايي که بزرگترين توليد ناخالص داخلي هستند، معمولا به عنوان کشورهايي که بزرگترين توليد ناخالص داخلي را تشکيل مي دهند، به عنوان جمعيت قابل توجهي بيشتر از اکثر کشورها هستند، توليد ناخالص داخلي سرانه بسيار قابل اعتماد است.

تولید ناخالص داخلی سرانه تولید ناخالص داخلی بیش از یک سال تقسیم بر میانگین جمعیت در آن سال است.

تولید ناخالص داخلی (اسمی) سرانه

تولید ناخالص داخلی سرانه

منبع: صندوق بین المللی پول

صنعت معدن در استرالیا یکی از مهمترین دست اندرکاران اقتصاد کشور شده است و از زمانیکه بسیاری از اقتصادهای جهان پس از بحران مالی جهانی به رکود رسیده اند، از آن حمایت می کنند.

درامد در استرالیا
درامد در استرالیا

استرالیا چگونه با بحران مالی جهانی مواجه شد؟

پیش از بحران مالی جهانی (GFC)، اقتصاد استرالیا 17 سال متوالی رشد کرد. با شروع GFC، دولت پس از آن، تاثیر گذاری بر استرالیا را با معرفی یک بسته محرک اقتصادی 50 میلیارد دلاری آمریکا و کاهش نرخ بهره برای پایین آوردن امتیازات کاهش داد.

در حالی که دولت های دیگر، از جمله بریتانیا و ایالات متحده، اقدامات مشابهی را برای جلوگیری از بدترین اقدامات انجام دادند، بودجه های استرالیا بر خلاف برادران غربی خود، در زمان رونق مازاد بود.

این بدان معنی بود که هنگامی که GFC روی داد، استرالیا موقعیت بسیار خوبی برای مقابله با آلودگی داشت، در حالی که اکثر اقتصادهای اروپایی و آمریکای شمالی که در دوران بهتر از زمان رکود بودند، به رکود افتادند. اقتصاد استرالیا برای اولین بار پس از GFC به رشد خود ادامه داد و در سال 2009 رشد 1.4 درصدی – بیشتر از هر کشور دیگری در سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) و برای اولین بار افزایش نرخ بهره، که از اکتبر 2009 تا نوامبر 2010 هفت برابر شد.

بسته تحریم استرالیا هم با افزایش تقاضا از چین، که منجر به رونق استخراج معادن شد، همزمان شد.

رونق استخراج معدن چیست؟

گسترش اولیه استرالیا در معادن – در اواسط قرن نوزدهم، استرالیا یکی از بزرگترین صادرکنندگان طلا در جهان بود – و این معادن است که اقتصاد کشور را در دوره های اقتصادی جدید و مضر قرار داده است.

در دو دهه گذشته، چین دارای سطوح بی سابقه ای از توسعه اقتصادی بوده و در حال حاضر در حال پیشرفت است تا ایالات متحده را به عنوان بزرگترین اقتصاد جهان بدل کند.

به منظور گسترش بیشتر آن، از مواد معدنی و منابع طبیعی در استرالیا استفاده کرده است.

در حدود 300 مین جدا شده از اندازه های مختلف و عمدتا در استرالیای غربی و کوئینزلند متمرکز است، استرالیا تقاضای چین و تقاضای جهانی برای منابع مختلف از جمله:

زغال سنگ – بزرگترین صادر کننده جهان است

سنگ آهن – سومین تامین کننده

بوکسیت – بزرگترین تولید کننده جهان است

نیکل – دومین تولید کننده بزرگ

اپال – مسئول 95٪ عرضه جهانی است

رونق معادن در سال 2010 به اقتصاد استرالیا در اوج خود تقریبا 150 میلیارد دلار (94 میلیارد پوند) کمک کرد. هزینه سرمایه در این کشور بیش از 45 میلیارد دلار دیگر (28 میلیارد پوند) بود. این صنعت همچنین دارای بالاترین درآمد متوسط ​​در هر کارمند بود.

به تازگی گزارش شده است که رونق استخراج از معادن به دلیل رشد اقتصادی دیگر جهان شروع شده و تقاضای چینی نیز کاهش می یابد. با این حال، نخست وزیر، جولیا گیلارد، همراه با چندین مطالعه علمی، نشان داد که تمرکز صنعت به سادگی از سطوح سرعتی سرمایه گذاری، توسعه و ساخت و ساز برای حفظ معادن موجود تغییر می کند.

نخست وزیر گفت که او انتظار دارد که رونق استخراج معادن تا چندین دهه ادامه داشته باشد.

چه صنایع دیگری برای استرالیا مهم هستند؟

در حالی که رونق استخراج از معادن به استرالیا اجازه می دهد تا از خطرات اقتصادی موجود در اروپا و آمریکا جلوگیری شود، سهم صنعت در تولید ناخالص داخلی در بخش خدمات خیز است.

بخش خدمات 4/71 درصد کل تولید ناخالص داخلی کشور را شامل می شود و شامل گردشگری، رسانه ها و صنایع آموزشی می شود. صنعت مالی که در منطقه مرکزی کسب و کار سیدنی متمرکز است، به برخی از بزرگترین شرکت های جهان و همچنین بورس اوراق بهادار استرالیا – دهمین شرکت بزرگ بورس در جهان مجهز است.

زندگی در استرالیا چقدر هزینه دارد؟

هزینه های زندگی در استرالیا در سال های اخیر گران است. در گذشته، ساکنین بریتانیایی می توانند در استرالیا تعطیل شوند و پول خود را به دلیل یک اقتصاد قوی بریتانیا و یک نرخ ارز مناسب بدست آورند.

با این حال، در حال حاضر، پوند استرلینگ در بین المللی رنج می برد و نرخ ارز از دلار استرالیا حمایت می کند. در حالی که این به این معنی است که توریست ها مجبور هستند که سفرهای خود را بهتر بپردازند، اما لزوما این بدان معنی نیست که هزینه زندگی به طور قابل توجهی بالاتر است.

یک معیار اقتصادی معروف به “تقسیم قدرت خرید” (PPP) برای اندازه گیری ارزش پول هر کشور طراحی شده است. به طور نظری، PPP هزینه های کالاها یا خدمات مشابه در دو کشور مختلف را تعیین می کند.

این محاسبه ارائه یک نظریه عمومی هزینه های مربوط به چیزهایی است که در اکثر کشورها در دسترس هستند. دو مورد از این شاخص ها عبارتند از شاخص Big Mac Index و شاخص Starbucks Latte. این دو شاخص، درصد تفاوت بین هزینه یک مک مک دونالد Big Mac و Starbucks Latte را در مقایسه با معادل آمریکایی آن اندازه گیری می کنند.

اساسا شاخص Big Mac و Index Starbucks Latte می توانند برای ارائه یک طرح کلی از هزینه های زندگی پایه استفاده شوند:

برابری قدرت خرید

برابری قدرت خرید

منبع: اقتصاددان

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *